Reklamı Kapat

Reklamı Kapat
Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
iOS 12
#1
[Image: Apple-yazilim-stratejisi-degisti.jpg]

iOS 12'de büyük yenilikler yerine daha çok geliştirmelere odaklanması beklenen Apple'ın bu güncellemede üzerinde durması gereken şeyler neler?
Apple’ın iOS 12 planlarının ortaya çıkmasının ardından yayınlanan Bloomberg raporu şirketin yeni yazılım stratejisi hakkında detaylar veriyor

Geçtiğimiz ay yayınlanan bir rapor Apple’ın iOS 12’de yeni özellikler yerine daha çok işletim sisteminin performansını ve kararlılığını iyileştirmeye odaklanacağını iddia ediyordu. Bloomberg bugün yayınladığı raporunda bu iddiaları destekleyen ve Apple’ın gelecekteki işletim sistemlerinin sürümleri ile ilgili  haberler hakkında bilgiler veriyor.
Apple, yazılım sürümleri açısından büyük bir değişikliğe gidiyor. Şirket mühendislerinin daha iyi hizmet verebilmeleri ve sunulacak bir özelliğin kusursuz olmasını sağlamak adına yeni bir strateji hazırladı. Buna göre, eğer bir özellik hazır değilse mühendislerin bu özelliği gelecek yıllara bırakma seçeneği var.
Apple her yıl büyük bir iOS güncellemesi yayınlama devam edecek. Ancak mühendislere, bir özelliğin piyasaya sürülmesini önümüzdeki yıla ertelemek gibi bir özgürlük sağlamış olacak.
Böylece Apple, mühendisleri üzerindeki baskıyı azaltmakla kalmayacak aynı zamanda güncellemelerin daha kararlı ve hatasız olmasını sağlamak için mevcut kodlarını geliştirmelerine yardımcı olacak. Sızdırılan bilgilere göre yazılım şefi Craig Federighi yeni stratejiyi geçtiğimiz aydan itibaren uygulamaya başladı.
Apple’ın yazılım ekibi her yıl birçok yeni özellikler üretmek zorunluluğu olmaksızın üst düzey ayrıntılara odaklanmak için daha fazla zaman bulabilecek. Bu da şirketin hataları gidermek için sürekli güncelleme yayınladığı yazılımlardan kurtulması anlamına geliyor. Apple içerisindeki bir kaynak,  şirketin büyük özellikler içeren güncellemeler yayınladığında büyük hatalar ile karşılaştığı için strateji değiştirdiğini söylüyor.
Apple, ilk olarak “Barış” kod adlı iOS 12 için bu stratejiyi kullanacak. Yeni iOS güncellemesi her zaman olduğu gibi Haziran ayında tanıtılıp Eylül ayında yayınlanacak. Apple strateji değişikliğine paralel olarak OS 12’de iPhone ve iPad için yeni tasarlanmış ana ekran,  Çarpmayın ve kullanıcılara fotoğraf önerileri sunan yenilenmiş Fotoğraflar uygulaması gibi özellikleri sunmayacak.

iOS 12’nin baş döndürücü özelliği, “Liberty” olarak bilinen macOS 10.14 ile birleşmesi olacak. Böylece bir uygulama iPhone’larda, iPad’lerde ve macOS’taçalışabilecek. Şirketin iOS 12’de kullanıcıların daha kolay gezinmeleri için menülerde iyileştirmeler yapması bekleniyor.
Bildirimler ve telefon görüşmeleri üzerinde daha ayrıntılı kontrol sağlayan geliştirilmiş rahatsız etme özelliği, Siri’nin arama görünümüne derinden entegre edilmesi ve fotoğrafların içe aktarılması için yeniden tasarlanmış bir arayüz yeni güncelleme için sızdırılan bilgiler arasında.
iPhone X‘a özel olan Animoji’nin video görüşmeleri sırasında kullanılacak bir şekilde FaceTime’a entegre edilmesi de iOS 12’de gelmesi beklenen bir özellik.
Reply
Thanks given by:


Anahtar Kelimeler

iOS 12, iOS 12 indir, iOS 12 Videosu, iOS 12 online izle, iOS 12 Bedava indir, iOS 12 Yükle, iOS 12 Hakkında, iOS 12 nedir, iOS 12 Free indir, iOS 12 oyunu, iOS 12 download


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
Flag Counter
Current time: 02-23-2018, 12:48 AM Powered By MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.


POWERED BY ARYAN TRANSLATORS.IR
Mobil Sürüme Geç